• Nákup nemovitosti nemusí být tak složitý, jak se zdá

  4.11.2019 | autor: David K. | sekce: Byt a dům, Inzerce

  Nákup bytové jednotky nebo chcete-li bytu je bezpochyby radostným okamžikem v životě každého člověka. Mnozí z vás jistě velice brzy prozřou z prvotní euforie a uvědomí si, že to vlastně nemusí být tak snadné, jak se na první pohled zdá. Vzhledem k tomu, že koupě bytu je pro mnohé významnou investicí na celý život, není se čemu divit. Abychom vás však uklidnili, do jisté míry se není čeho být. Stačí pouze vědět, jak na to. A právě to se nyní dozvíte.

  Připravte se na celkové náklady

  Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv byt na současném realitním trhu, měli byste dopředu vědět, že pořizovací cena se nerovná pojmu koneční cena. Rok 2016 byl v tomto ohledu pro kupujícího zlomovým. Daň z koupě nemovitosti na něj totiž přešla z prodávajícího, takže k ceně za byt si připočtěte ještě tyto náklady. A upřímně řečeno, ty nemusí být úplně malé. Dokazuje do daňová povinnost ve výši 4 %, což u několikamilionové bytové jednotky bude hrát poměrně zásadní roli.

  Najděte si vhodné financování

  Pokud nemáte na pořízení vysněného bytu dostatek peněz, tak nezoufejte. V tom vám pochopitelně pomůže hypotéka, jako tisícům lidí kolem vás. Důležité je pouze zvolit ten správný bankovní produkt, který vám přinese to nejvýhodnější financování nemovitosti.

  Jestliže nemáte vůbec žádnou potuchu o tom, kolik můžete získat peněz prostřednictvím hypotéky, mnohé vám napoví hypotéka kalkulačka. Do ní stačí zadat jen několik základních údaje a o předběžném výsledku máte jasno.

  • cincinkCena nemovitosti.
  • Množství vlastních finančních zdrojů.
  • Doba splácení.
  • Doba fixace.
  • Věk žadatele apod.

  Uschovejte peníze na tom správném místě

  V okamžiku, kdy bude celý proces nákupu bytu na spadnutí, určitě se vám hodí také bankovní úschova peněz, které jsou mezi prodávajícím a kupujícím převáděny až v okamžiku, kdy jsou vyřešeny všechny administrativní náležitosti. A to včetně převodu nemovitosti na katastru nemovitostí. Jde o velice přínosnou službu, za níž se vyplatí připlatit si.

  Férový realitní portál se vším všudy

  Nyní už se dostáváme k tomu podstatnému. A to je představení realitního portálu, na kterém najdete nejenom vhodné nemovitosti k bydlení, ale také řadu přidružených věcí. Ať už je to vysvětlení realitních pojmů nebo možnost využití služby jakou je odhad nemovitosti, právní servis, technická inspekce a mnohé jiné.

  Je to realitní portál CINCINK. Ten je unikátním projektem svého druhu. Sdružuje nejenom soukromé inzeráty, ale i ty od realitních kanceláří. Jednoduše vám nic neuteče. A jeho silným partnerem v zádech je Komerční banka, což také o mnohém vypovídá.

  Nebojte se nákupu vysněné bytové jednotky. Teď už víte, kde hledat, na koho se obracet a kdo vám v tomto směru plnohodnotně pomůže. Stěhovat se můžete co nevidět.