• Hypotéka 2019 – situace v novém roce

  20.3.2019 | autor: David K. | sekce: Financování, Inzerce

  Jen málokterý člověk má dostatek vlastních peněžních prostředků na financování vysněného bydlení. Pokud do takové kategorie lidí také spadáte, je třeba najít produkt, jež tuto situaci dokáže vyřešit za vás. Typickým příkladem je hypotéka, kterou lze označit za nejdostupnější řešení v tomto směru. Je však pravdou, že poslední dobou dochází ke zhoršování podmínek pro žadatele a vývoj hypotéčního úvěru není také růžový.

  Finanční poradce je základ

  Současnou situaci s hypotékami na trhu lze charakterizovat poměrně snadno. Půjčka na bydlení tohoto typu je spojena především se zdražováním úrokové sazby a zaváděním omezujících podmínek pro potenciální zájemce.

  • Nutnost splnit podmínku maximálně 45 % čistého příjmu může jít na splátky.
  • Velikost hypotéky nesmí překročit devítinásobek roční čisté mzdy.

  A vyhlídky v roce 2019? Ty nejsou moc valné. Jestli na konci roku 2018 byl průměrný úrok kolem 2,66 %, atakuje v současné době hranici 3 %. A podle mnoha nejrůznějších aspektů vše nasvědčuje tomu, že i v roce 2019 nadále poroste.

  Tohle všechno ztěžuje cestu k vysněnému obydlí. Pokud nemáte absolutně žádnou představu o tom, zda jste schopni zvládnout plánované financování bydlení, nezoufejte. V takovém případě se obraťte na toho správného finančního poradce, jenž se v tomto směru stane vaší pravou rukou.

  guvo59 / Pixabay

  Financování bydlení od A až do Z

  A proč hledat právě vhodného finančního poradce? Důvod je naprosto zřejmý. K nalezení výhodné hypotéky vám totiž nestačí jen online hypotéční kalkulačka, ale rady a zkušenosti z oboru. Takový člověk vám dokáže dokonale spočítat a optimalizovat vaše celkové úspory a vytvořit finanční plán tak, abyste docílili na vámi požadovanou hypotéku. Jeho prací bude i výběr toho správného úvěru, včetně celkového nastavení tak, aby do posledního detailu odpovídal vašim požadavkům a zbytečně vás nezatěžoval.

  Profesionální finanční poradce je zkrátka základem. Právě s ním překonáte současné strasti na trhu s hypotéčními úvěry. Vybírat můžete ze spousty odborníků. Své služby vám může nabídnout například Modrá Pyramida a další. Udělejte v případě žádosti o hypotéku krok tím správným směrem, jež vás dovede k požadovanému cíli. A tím je vysněný byt či dům.