• Jak zafinancovat koupi pozemku

    3.5.2017 | autor: David K. | sekce: Financování, Inzerce

    Pokud se chystáte v blízké době stavět svůj rodinný dům, určitě na něj budete potřebovat vhodný pozemek. Jedním ze způsobů, jak sehnat pěkný stavební pozemek, je jeho zdědění po příbuzných. Mnohdy se stane, že naše babičky či prababičky měli pozemek, který nevyužívaly a nyní jsme ho nabyli my. Dejte si však pozor, jestli je to stavební pozemek, případně zda je možné ho překlasifikovat na stavební pozemek.

    Dalším možným způsobem je koupit pozemek za úspory. Tady je však zapotřebí vzít do úvahy lokalitu, protože v některých městech můžou být pozemky levnější a v některých dražší.

    Další alternativou, jak nabýt pozemek, je jeho koupě na půjčku. Nebude to však tak jednoduché, jako kdybyste chtěli získat peníze na již postavený rodinný dům nebo klasický byt. Proč je to ale tak? Pro banky totiž představuje pozemek menší jistotu než hotová nemovitost, která se dá v případě potřeby vydražit. Na financování ale můžete využít hypotéku. Také na rozdíl od nemovitosti několik bank neposkytuje hypotéku na celou hodnotu pozemku, ale jen na jeho část. Některé poskytují peníze pouze do 50 % hodnoty pozemku, podle znaleckého posudku. Některé banky vám však poskytnou více.

    Klíčová slova: , ,