• Boom vliesových tapet neustále roste

  11.2.2019 | autor: David K. | sekce: Doplňky

  Tapety na zdech se stávají čím dál častější součástí nejrůznějších rodinných, ale také kancelářských prostor. Není se čemu divit, protože díky tomuto prvku lze vytvořit esteticky zajímavou součást interiéru, a to poměrně rychle, snadno a levně.

  Vědět byste však měli to, že doménou novodobého trhu rozhodně nejsou papírové tapety, ale stále častěji dostávají zelenou ty vliesové. Ty vznikají lisováním syntetických a buničitých vláken. Jde o netkané textilie, s nimiž se pochopitelně pojí řada praktických výhod.

  Kromě designu je to určitě snadná aplikace v kombinaci s následnou údržbou a odstraňováním ze zdi.

  Na co nezapomínat před lepením tapety

  Jestliže ve své nemovitosti dáte na mnoha místech přednost vliesovaným tapetám, pak se vyplatí držet se několika základních pravidel. Třeba takového, že když se chcete pustit do lepení tapet, snažte se takovou činnost realizovat při teplotách kolem 18 °C až 20 °C.

  V okamžiku, kdy jednou barvou budete lepit větší plochu, vždy si pohlídejte šarži zvoleného produktu. Barevné rozdíly i v rámci stejného modelu mohou být znatelné, což by asi žádný majitel nemovitosti nechtěl řešit. Proto vždy nakupujte vliesované tapety stejné šarže.

  Omezovat se ve výsledku nemusíte ani podkladem. Tento typ moderních palet je použitelný nejenom na klasické zdi, ale také na sádrokartonu, dřevotřískových deskách nebo na betonových panelech.

  meineresterampe / Pixabay

  Odstraňování bez vlhkého hadříku

  A jestli se bojíte toho, že vliesovanou tapetu budete muset dostávat ze zdi složitým způsobem a za pomoci vlhkého hadru jste rozhodně na omylu. Tapety se velice snadno dostávají dolů suchou cestou, a to i bez jakéhokoliv poškrábání zdi. Takže žádná vlhkost, ani následné škrábance. Na tohle všechno u vliesovaných tapet můžete rovnou zapomenout. Odstranění zvládne každý stejně jako nalepení.

  Klíčová slova: , ,

Publikování nebo další šíření obsahu webu ModerníByt.eu je bez souhlasu redakce zakázáno.