• Díky výrobě domácí sody budete šetřit životní prostředí i vaši peněženku

  26.8.2019 | autor: Kateřina M. | sekce: Doplňky, Inzerce

  V současné době existuje mnoho kuchyňských pomocníků, kteří dokáží urychlit práci. Za zmínku ale stojí i takové drobné spotřebiče, jež umožňují skvěle nahradit kupované výrobky. Možná znáte například jogurtovače nebo zmrzlinovače, jež přinášejí domácí a zdravé mléčné výrobky, ale věděli jste, že si můžete vyrobit doma i vlastní sycený nápoj?

  Jak výroba domácí sody funguje?

  Možná si pamatujete na staré tlakové láhve pro výrobu sodovky se sifonovými bombičkami. Výsledek byl skvělý, ale příprava zbytečně pracná. Kuchyňské spotřebiče do bytu se však mění a nyní je tento pomocník maximálně funkční a praktický. Práce s ním se liší úplně stejně jako se starým historickým mixérem v porovnání s moderním kuchyňským robotem. Výrobník domácí perlivé vody je velice lehký a jeho ovládání není vůbec složité. Jediným máčknutím dokáže vytvořit sodu s jemnou, střední i velkou perlivostí. Používat jej zvládnou samostatně i menší děti. Přístroj jako například Sodastream funguje na principu CO2 bomby umístěné ve vnitřní části. Ta je však dostatečně velká, aby vám vydržel mnoho a mnoho vytvořených šumivých litrů. Lahev na vodu je lehká, plastová a přesto odolná. Jednoduchým přišroubováním v závitu víčka se upevní na přístroj a po zmáčknutí tlačítka máte rázem perlivou vodu hotovou. Protože každý chce svou kuchyni sladit, můžete si vybrat z více designových provedení lahví i samotných sodovačů.

  Výhody nahrazení balených limonád

  Díky tomuto chytrému pomocníkovi si už nebudete muset kupovat limonády z obchodů. Ušetříte tak čas, zbytečnou námahu s jejich nošením i životní prostředí zatěžované plastovými obaly nápojů. Sodastream nabízí i celou řadu sirupových příchutí, tudíž si díky němu snadno vytvoříte domácí čistou sodovku i slazený nápoj. Do perlivé vody také můžete přidávat přírodní ovocné šťávy. Vedle sirupů jsou dostupné a všude snadno k sehnání i náhradní CO2 lahve, plastové láhve na pití a další příslušenství jako například nerezová víčka nebo čistící tablety.


Publikování nebo další šíření obsahu webu ModerníByt.eu je bez souhlasu redakce zakázáno.