• Travní sekačka na baterie

  10.12.2018 | autor: David K. | sekce: Zahrada

  Sekačka je nepostradatelnou součástí každé nemovitosti obklopené trávníkem. Většina z vás bude znát pravděpodobně sekačky elektrické, které jsou spojeny s nutností vláčet za sebou dlouhý kabel. Dále jsou to sekačky benzínové. U nich zase někteří vyzdvihují jejich vyšší hmotnost a hlučnost. Pro majitele zahrad nemusí být ani jeden z těchto typů vyhovují. Pokud tedy nechcete dělat při sekání zahrady žádné kompromisy, zaměřte se ještě na jeden druh zahradní sekačky.

  Dejte přednost akumulátorové verzi. Chod sekačky je zajišťován právě za pomoci nabíjecích akumulátorů. To znamená, že se vám dostane méně hlučného sekání a zároveň za sebou nebudete muset tahat prodlužovací kabel. Travní sekačka na baterie v sobě skloubí přednosti obou výše zmíněných řešení v jeden celek.

  Jak vybrat akumulátorovou sekačku

  Jako první byste se měli zaměřit na výdrž samotného akumulátoru, který souvisí s jeho kapacitou. Podle toho budete totiž vědět, jak dlouho vydrží vaše sekačka v chodu. Jen pro informaci zmíníme, že zahrada o velikosti 400 až 500 metrů čtverečních vyžaduje kapacitu baterie kolem 3 až 4 Ah. Takže z toho si můžete udělat představu o tom, jak vysokou kapacitu baterie vyžadujete, popřípadě, kolik náhradních kusů je třeba pořídit.

  Dále se zajímejte o obecné věci související s volbou zahradní sekačky. Je to například velikost sběrného koše. Čím větší koš bude, tím méně častěji jej budete nuceni vysýpat. Travní sekačka na baterie má obvykle od 30 do 70 litrů. Se zvyšujícím se objemem dochází pochopitelně také k navyšování celkové velikosti zahradní sekačky.

  Kromě objemu koše se zahleďte ještě na dva důležité parametry.

  • Výška sekání, která se pohybuje od 20 do 80 milimetrů.
  • Šířka záběru bývá v rozmezí od 320 do 430 milimetrů.

  Alexas_Fotos / Pixabay

  Akumulátorová sekačka a její funkce

  V okamžiku, kdy budete investovat do nové travní sekačky na baterie, připlaťte si za několik praktických funkcí, jež vám mohou šetřit práci, čas a fyzické síly. Je to například provedení s automatickým pojezdem, takže sekačku nebudete nuceni tlačit. Dále je to funkce mulčování nebo rychlonabíjení, což vám umožní použít akumulátorovou sekačku během velice krátkého okamžiku znovu.

  Meze se v tomto směru rozhodně nekladou, takže se nebojte ani centrálního nastavení výšky sekání nebo výškově stavitelných madel. Pak se u akumulátorové sekačky můžete v rámci sekání střídat celá rodina. Tak neváhejte a objevte kouzlo akumulátorové sekačky, s níž poznáte nové možnosti sekání trávy. Žádná zahrada pro vás nebude překážkou, na to se můžete spolehnout.

  A pokud byste chtěli docílit toho nejefektivnějšího sekání, tak si zakupte model, jehož rotační nůž bude stejně široký jako samotná akumulátorová sekačka.

  Ohodnoťte článek


Publikování nebo další šíření obsahu webu ModerníByt.eu je bez souhlasu redakce zakázáno.