• Zahleďte se teleskopem na noční oblohu

  28.4.2018 | autor: DavidK | sekce: Inzerce, Ostatní

  Láká vás pozorování vzdálenějších předmětů? A to nejenom krajinek a zvěře, ale dokonce i hvězd a noční oblohy? Pak byste měli svůj klasický postarší dalekohled vyměnit za modernější a novější model. Nikoliv však ten ze shodné třídy, ale o level vyšší. Na mysli máme teleskopy, jejichž popularita neustále roste a lákají mnohem více zákazníků než kdy předtím.

  Ptáte se proč? Na to vám odpovíme velice rádi. Je to do jisté míry spojeno s tím, jakými technickými parametry se tyto dalekohledy prezentují.

  Vyberte si správný typ teleskopu

  Na trhu můžete objevit přemíru nejrůznějších teleskopů čili dalekohledů s maximálním zvětšením, jež předčí jakýkoliv ruční dalekohled. I z toho důvodu jsou takové modely umísťovány na pevném stativu, kde máte záruku minimálního chvění.

  Při výběru teleskopu se vám nabízí dvojí volba podle toho, z čeho je objektiv vytvořen.

  • Teleskopy čočkové fungují na principu lomu světla
  • Teleskopy zrcadlové fungují na principu odrazu světla

  Pro ty nejmenší určitě postačí teleskopy dětské, popřípadě modely určené pro začátečníky. Jestliže to s pozorováním oblohy myslíte opravdu vážně, pak zainvestujte do teleskopů čočkových a pro pokročilé, mezi které mimochodem patří i teleskopy Dobson, Maksutov-Cassegrain a Schmidt-Cassegrain.

  Vyzkoušejte levnější monokulární dalekohledy

  Pokud si vystačíte jen s přiměřeným zvětšením svého okolí, zvířat, přírody a nechcete vyloženě pozorovat hvězdy, stanou se vaší volbou monokulární dalekohledy. Ty jsou také umístěny na stativu, jen nedisponují tak velkým zvětšením.

  U obou variant se zaměřujte pouze na zkušené prodejce, jejichž sortiment je spojen s kvalitní výrobou, perfektními technickými parametry a zajímavými cenami. Teprve s takovými teleskopy a monokulárními dalekohledy budete dostatečně spokojeni a přinesou vám požadovaný výsledek.

  Zahleďte se teleskopem na noční oblohu
  Ohodnoťte článek

Publikování nebo další šíření obsahu webu ModerníByt.eu je bez souhlasu redakce zakázáno.