• Umělý trávník a jeho možnosti

  26.11.2018 | autor: David K. | sekce: Zahrada

  Umělý trávník je výdobytkem současné doby, s nímž se můžete setkat poměrně často. Lidé si tento produkt natolik oblíbili, že už nezdobí jen jejich terasy, ale také malé dvorky a zahrady. O fotbalových stadionech nemluvě. Možná si nyní pokládáte otázku, proč lidí dávají přednost před krásným přírodním trávníkem právě tomu umělému? Na to a mnohé další otázky vám odpovídá následující řádky.

  Proč si pořídit umělý trávník?

  Není třeba být génius na to, abyste věděli, že umělý trávník není nutné zalévat, nepotřebuje žádné hnojení, a hlavně do něj nebudete vyrážet se svou zahradní sekačkou. Povrch umělého trávníku je natolik odolný, že z něj pohodlně smyjete jakékoliv skvrny. A to dokonce i po domácích zvířatech. Kvalitní materiály totiž nemají tendenci k uspívání nečistot včetně zvířecích výkalů.

  Je pravdou, že umělý trávník můžete položit v podstatě kamkoliv. Zavoláte firmu, provedete objednávku a ta během krátké chvíle přijede, zajistí pokládku a máte po starostech. Díky relativně snadné aplikaci si položení můžete realizovat i sami.

  A pokud byste na zahradě chtěli pěstovat jakékoliv stromy v umělém trávníků, není to žádný problém. Pro umělé trávníky totiž existují speciální doplňky, které vám něco podobného umožní i s pohodlným zaléváním takového stromku.

  Má umělý trávník nějaké nevýhody?

  Asi jako každá věc na trhu, vše má jistá negativa, s nimiž je třeba počítat také u umělého trávníku. Připravit byste se měli určitě na to, že pořizovací náklady umělého trávníků budou o poznání vyšší nežli u trávníku klasického. Jeho výrobním materiálem je speciální umělý prvek, který se samozřejmě vlivem dopadajících slunečních paprsků trochu více zahřívá.

  rusky / Pixabay

  Pokud se rozhodnete pořizovat umělý trávník po částech, měli byste volit minimálně stejného výrobce sortimentu a modelovou řadu. Je to z toho důvodu, že hodně umělých trávník se od sebe alespoň vizuálně liší a tudíž to na celkové položené ploše nemusí vypadat moc hezky.

  Použitý materiál na umělý trávník

  Pokud v obchodu uvidíte poutač na umělý trávník za výhodnou cenu, ještě před pořízením zvažte, z jakého materiálu je vyroben. Někdy se totiž vyplatí připlatit za kvalitu, která bude mít lepší vlastnosti, vzhled a delší životnost.

  Za nejlevnější výrobní materiál umělého trávníku lze označit polypropylen PP, jehož vlastnosti rozhodně neopvažujte za nejlepší. Zlatou střední třídu představuje polyethylen PE. U něj si oblíbíte měkčí povrch a také to, že se v něm nedrží jakýkoliv zápach. Tou nejlepší a pochopitelně i nejdražší volbou pro vás může být polyamid PA, který je svým způsobem nejsilnější. Na druhou stranu vás může odrazovat jeho jistá nepřirozenost. Volba toho nejlepšího právě pro vás je tak vždy individuální záležitostí.

  Rate this post