• Chcete prodat nemovitost? Podívejte se, co musíte udělat

  12.7.2017 | autor: TomasL | sekce: Inzerce, Ostatní

  Prodej nemovitosti má svá jasná specifika. Aby vše proběhlo v pořádku, je rozhodně lepší obrátit se na realitní kancelář. To vám umožní nejenom urychlit proces celého prodeje, ale pomůže to eliminovat i rizika ze špatně sestavených smluv. Jaké jsou kroky při prodeji nemovitosti?

  Domluva s realitní kanceláří

  V první řadě navštivte vybranou realitní kancelář, kde vás seznámí s přibližným postupem ve vaší konkrétní situaci. Trochu jiný přístup vyžaduje prodej bytu a v jiné situaci jste při prodeji domu či větší stavby. Jak říkají makléři z realitní kanceláře Pubec v Plzni, základem je správně nastavená cena a nemovitost přímo připravená k prodeji. To znamená, že byste měli mít vyřešené všechny majetkové závazky vázající se na nemovitost.  Snažte se i co nejvíce zlepšit technický stav a vylepšit i zdánlivé maličkosti, které mohou rozhodnout o tom, jestli se zájemcům bude vaše nabídka líbit.

  Odhadní a tržní cena

  Dalším bodem je zjištění odhadní ceny nemovitosti. To je pomocná částka, podle které se můžete orientovat při domluvě tržní ceny, která bude součástí prezentace k prodeji. V některých krajích se tyto dvě částky poměrně liší. Například prodej bytů v Plzni má o něco vyšší tržní ceny v porovnání s cenami odhadními. Je to dáno vysokou poptávkou a omezenou nabídkou. Podobný problém je také u bytů v Praze, kde jsou ceny vyšponované skutečně vysoko.

  Nabídka se musí dostat k co nejvíce zájemcům

  Už máte ustanovenou cenu, za kterou budete prodávat. Teď přichází na řadu zveřejnění nabídky a snaha dostat ji k co nejvíce potenciálním zájemcům. Realitní kancelář v Plzni přesně ví, co má dělat. Inzerují na několika místech s frekventovaným výskytem potenciálních kupců a snaží se dostat vaší nabídku k co možná nejvíce lidem.

  Chcete prodat nemovitost? Podívejte se, co musíte udělat
  Ohodnoťte článek

Publikování nebo další šíření obsahu webu ModerníByt.eu je bez souhlasu redakce zakázáno.