• Jak ušetřit při rekonstrukci interiéru

  9.11.2015 | autor: redakce | sekce: Rekonstrukce

  Rekonstrukce interiéru je spojená mnohdy s velkými náklady, které je ovšem možné redukovat. Zde jsou některé možnosti, jak při realizaci nového interiéru ušetřit:

  Správné postupy

  Pokud rekonstruujete vlastními silami, zvolte si správné postupy, které vychází z přesného plánu a nákresu. V dnešní době vám pomohou specializované programy, které si můžete nainstalovat do svého počítače a využívat je ke kvalitním 3D návrhům, ani nemusíte být profesionálním bytovým architektem.

  Realizace vnitřních prostor by měla být rychlá, ale poctivá, záleží na rozsahu úprav. Při doplnění o prvky, které nejsou pevně umístěny, tedy různé artefakty nebo dekorace, vybírejte takové, které ladí s použitými barvami podkladu a tvoří stylový celek.

  štětecVlastní rekonstrukce nábytku

  Rekonstrukce nábytku je samostatnou kategorií. Zkušení kutilové zvládnou opravit starý nábytek bez větších potíží, postačí většinou hoblík, správný lak a barva, případně kvalitní spojovací materiály. Ze starého masivního nábytku si můžete udělat nový a krásný, který navíc doplníte o inovativní prvky.

  Materiály

  Šetřit při rekonstrukci bydlení se dá samozřejmě také na materiálech, a to z několika hledisek. Tak především je dobré sledovat nabídku na internetu i v kamenných obchodech a srovnávat ceny jednotlivých materiálů, které se můžou u různých dodavatelů dosti lišit. Existují i bazary se stavebními materiály a dekoracemi. Elektronické obchody nabízí také velké množství slev a výhodných akcí, které se jistě vyplatí sledovat.

  Moderní možností, jak dosáhnout věrohodného vzhledu interiéru se jeví využití imitací. Imitace dřeva, kamene a dalších přírodních materiálů působí velmi atraktivně a hlavně nejsou tak drahé, jako pravé materiály. Napodobeniny si můžete dokonce vytvářet sami, v takovém případě vybírejte z těchto levných a přitom efektivních materiálů:

  • Sádra
  • Lehká dřeva
  • Modelovací hmoty
  • Speciální směsi
  • Papír a lepenka

  Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: Apolonia).

  Rate this post