• Jak položit koberec

  3.8.2015 | autor: David K. | sekce: Byt a dům

  Koberec je častou výbavou mnoha bytových jednotek, rodinných domů a komerčních objektů. Textilní podlahová krytina, která působí velice teplým dojmem a stejně tak tomu je i na omak. Při jeho nákupu a následné montáži se však naskýtá otázka, jak položit koberec?

  Samotným nákupem totiž tato činnost dozajista nekončí. Nutno však podotknout, že z pohledu výsledné instalace jde pravděpodobně asi o nejjednodušší variantu pokládky, pakliže ji porovnáme s linem, vinylem nebo laminátovou či dřevěnou podlahou.

  Jak položit koberec bez obtíží?

  koberecZákladem jakékoliv pokládky je samozřejmě čistá podlaha. Nežli se pustíte do rozbalování role koberce, vyčistěte nejprve podlahu, z níž je zapotřebí odstranit všechny překážky v podobě přechodových lišt, apod.

  Pod koberec ve většině případů není třeba vkládat jakýkoliv další materiál, s výjimkou výrobků, které jsou opatřeny gumovou nebo pěnovou spodní vrstvou. Pod ty je kvůli nechtěnému přilepení využíván materiál zvaný talk.

  Nyní se již dostáváme k jádru samotné otázky, jak položit koberec. Všechny krajní části místnosti oblepte oboustrannou páskou, kterou necháte z vnější strany stále zakrytou. Následuje rozbalení role koberce, který je roztažen po celé délce místnosti. S pomocí pravítka nebo lišty a řezacího nože zakrojte konce koberce tak, aby byl v těsné blízkosti stěny.

  Finální přilepení koberce

  Během pokládky se ještě nezapomeňte vyhnout jakýmkoliv překážkám v cestě, které je možno opět jednoduše vyříznout. Pakliže je koberec kompletně natažen a zaříznut, zkontrolujte jeho precizní vyrovnání.

  Následujte stržení vrchní části oboustranné pásky, k níž bude koberec připevněn, aby se nehýbal. Pokládka je tímto dokončena. Snad jsme vám prostřednictvím tohoto jednoduchého a stručného návodu pomohli vyřešit otázku, jak položit koberec, případně se můžete ještě podívat na video níže:

  Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: photostock).

  Rate this post
  Klíčová slova: ,