• Zelená úsporám má nové podmínky

  20.5.2014 | autor: David K. | sekce: Energie

  Tíží vás nepříjemně vysoké náklady za vytápění nebo ohřev vody ve vaší nemovitosti? Rádi byste se zařadili mezi tisíce dalších občanů, jež disponují objekty s nízkým provozem? Nemáte bohužel dostatek finančních prostředků pro realizaci všech nezbytností?

  Nezoufejte. Je tu zelená úsporám pro rok 2014, která byla spuštěna již v roce 2013, pod oficiálním názvem Nová zelená úsporám. Již od 1. dubna 2014 je možné podávat žádosti o dotace, které se týkají aktuálních výzev, jež se budou rozšiřovat. Ukončení žádostí proběhne 31. října 2014.

  Nové podmínky zelená úsporám

  zelena usporam

  Tento populární a velice vyhledávaný model dotace se oproti loňským ročníkům liší v pár detailech, s nimiž je vhodné se seznámit, než se vůbec pustíte do vyplňování a podávání žádosti.

  Získat lze státní podporu hned na několik částí objektu, respektive jejího vylepšení. Tím nejzásadnějším je bezpochyby zateplení domu. Zelená úsporám, to však může být i dotace na výměnu oken, úsporný kotel nebo tepelné čerpadlo.

  Výjimkou nejsou ani dotace na výstavbu rodinných domů, jako komplexního díla nebo větrání a rekuperace tepla, jež bývají součástí moderních a nízkoenergetických staveb.

  Zelená úsporám – jak postupovat při získání dotace

  Pokud chcete mít nárok na finanční výpomoc v rámci tohoto dotačního titulu, měli byste dbát na několik zásadních kroků, jež vedou k tíženému výsledku.

  V první okamžiku si dostatečně prostudujte podmínky tohoto programu, zdali je při podání žádosti vůbec splňujete. Důležité je vlastnit projektovou dokumentaci, jejíž součástí musí být energetický posudek, o nějž v dotacích tohoto typu bezpochyby jde.

  Zásadní je samozřejmě konzultace se stavebním odborem, co se týče jakékoliv výstavby. Povinné je vyplnění krycího listu s technickými parametry, vyplnění elektronické žádosti a její doručení, včetně všech příloh, jež jsou vyžadovány.

  Zelená úsporám nové podmínky, mají vliv i na kontrolu žádosti příslušnými orgány. Po schválení žádosti vám stačí stavební dozor a můžete se pustit do realizace. Po jejím dokončení vás čeká závěrečné vyhodnocení a výplata dotace.

  Šetřete peníze díky programu zelená úsporám

  Zapomeňte na financování svého rodinného domu svépomocí, navíc, pokud jde o záležitosti týkající se oken, zateplení či vytápění. Dejte si tu práci a obětujte trochu času dotačnímu programu zelená úsporám, s nímž docílíte opravdu významných finančních úspor, které se v závislosti na objemu projektu, mohou pohybovat v desítkách tisíc.

  Zelená úsporám je praktickým pomocníkem při rekonstrukci či výstavbě rodinného objektu. V přípravě jsou i dotace pro bytové a veřejné budovy.

  Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: ponsulak).

  Rate this post