• Vhodná doba na změnu dodavatele plynu

  5.6.2014 | autor: redakce | sekce: Energie

  Řešíte každý rok stále zvyšující se účty za plyn, ale obáváte se změnit dodavatele? Možná ani nevíte, že tuto možnost vlastně máte. Svého dodavatele plynu si může každý zvolit svobodně a nemusí se ničeho bát. Jak si ovšem vybrat toho správného dodavatele plynu, abyste si nepohoršili a na co si dát při výběru obzvlášť pozor?

  Využijte možností, které se nabízí

  Myslíte si, že platíte za energie příliš vysoké částky a rádi byste ušetřili? V tuto chvíli přichází vhodná doba zamyslet se nad změnou. Dodavatele plynu si můžete vybrat bezplatně, ceny plynu nemusí být neúměrně vysoké.

  Levný plyn je snem každého, protože faktury za plyn představují vysokou položku v rozpočtu každé domácnosti. Do jisté míry však tuto částku můžeme sami ovlivnit. Zemní plyn v České republice nabízí mnoho dodavatelů a každý přináší trochu jiné ceny a výhody. Vhodně zvolený dodavatel plynu vám může ušetřit až tisíce korun ročně, nevěříte? A je to navíc tak snadné.

  Srovnání cen plynu

  Využijte možností rychlého srovnání cen plynu. K tomuto účelu slouží kalkulačka ceny plynu, která je vám k dispozici zdarma online. Stačí vyplnit pouze pár základních údajů o vašem stávajícím dodavateli, regionu bydliště a současné spotřebě. V souvislosti s těmito údaji získáte seznam všech dodavatelů. Vy si pak můžete zvolit takového, který je pro vás nejvýhodnější. Ceny plynu se stále mění, ale není se čeho obávat. Kalkulačka je neustále aktualizovaná podle platných nabídek.

  Jak změnit dodavatele?

  Je to jednodušší, než si myslíte. Nejvhodnější doba je několik měsíců před topnou sezónou, tedy právě teď. Stačí pouze vyplnit online kalkulačku pro výpočet ceny plynu na příslušných stránkách. Brzy vás budou kontaktovat odborníci s nejvýhodnější nabídkou. Vy se už nemusíte o nic starat. Je však potřeba myslet na to, že změna dodavatele plynu závisí na výpovědní lhůtě, která trvá od jednoho do tří měsíců od výpovědi. Pokud začnete ještě teď, budete mít změnu provedenou dříve, než začne další topná sezóna.

  Rate this post