• Plovoucí podlahy jsou oblíbenou podlahovou krytinou

  6.3.2014 | autor: redakce | sekce: Byt a dům

  Báječné plovoucí podlahy

  Podlaha je nejen základním prvkem každého interiéru, ale i jeho korunou, a to jak soukromých bytech, tak i ve veřejných prostorech. Při výběru nové podlahové krytiny si nechte záležet a případně se poraďte s odborníky. Stále více oblíbenými krytinami jsou plovoucí podlahy. Pojmenování plovoucí podlaha je pouze označením způsobu položení a většina lidí si jej špatně vysvětluje. Plovoucí podlahy se rozdělují podle základního materiálu na podlahy dřevěné, vinylové, laminátové, korkové a bambusové, a nebo podle způsobu jejich spojování na podlahy s perem a drážkou (lepí se) a se specifickým zaklapávacím zámkem. Proškolení podlaháři vám poskytnou přesné informace o typech podlah, o jejich kladech i záporech.

  Kladné vlastnosti plovoucí podlahy

  • rychlé položení
  • možná výměna zničené lamely
  • eventuální renovace podlahy
  • široká škála materiálů, vzorů i barev
  • poměrně nízká pořizovací cena

  Záporné vlastnosti plovoucí podlahy

  • nevhodné pod těžký nábytek
  • na okrajích místnosti jsou nutné dilatační spáry
  • možnost vzniku spár mezi jednotlivými lamelami
  • nízká odolnost proti zatečení tekutiny a vlhkosti
  • vysoká hlučnost

  Dřevěné plovoucí podlahy

  dřevěné plovoucí podlahyDřevěné plovoucí podlahy jsou velmi oblíbenou alternativou masivních dřevěných podlah a parket. Dřevěné plovoucí podlahy se vyrábí z rozličných dřevin, v různých povrchových úpravách, dekorech a variantách. Dělí se podle počtu vrstev – podlahové dílce jsou složeny ze dvou nebo tří vrstev masivního dřeva a svrchní vrstva je z tvrdého dřeva, tvořícího dekor podlahy. Vrstvy se k sobě lepí a lisují při vysokých teplotách. Dřevěné plovoucí podlahy se po položení můžou ihned používat. Jsou vhodné do méně namáhaných místností, protože nejsou ve srovnání s jinými podlahami tak odolné.

  Laminátové plovoucí podlahy

  Laminátové plovoucí podlahy věrně imitují dřevo – využívají kresbu a přirozenou barevnost dřeva. Mohou také imitovat dlažbu nebo i kámen. Laminátové plovoucí podlahy se vyrábějí ve čtvercových a obdélníkových lamelách. Nižší cena laminátových podlah je dána jejich konstrukcí – nášlapná vrstva je vytvořena podkladovým dekoračním papírem s ochrannou vrstvou pryskyřice, střední vrstva s perem a drážkou je z dřevovláknité desky a spodní stranu tvoří pryskyřičná vrstva, která zajišťuje tvarovou stálost podlahy. Laminátové plovoucí podlahy jsou vhodné pro podlahové topení. Jejich nevýhodou je vysoká hlučnost a chladný povrch.

  Plovoucí bambusové podlahy

  Plovoucí bambusové podlahy jsou ekologické, značně odolné vůči opotřebení a mnohem tvrdší než podlahy dubové. Vyrábí se jako horizontální dvou nebo třívrstvé lamely. Horní nášlapná vrstva je z korku, naklíženého na smrkovém základě, s povrchovou úpravou olejem a nebo lakem. Plovoucí bambusové podlahy jsou vhodné do všech interiérů, kromě těch značně frekventovaných a vlhkých.

  Korkové plovoucí podlahy

  Korkové plovoucí podlahy jsou odolné, snadno udržovatelné, velmi dobře vypadají a skvěle udržují teplo. Vyrábí se jako třívrstvé lamely se zámkovým spojem – spojují rychlou pokládku s přednostmi korku. Korkové plovoucí podlahy mohou mít různé povrchové úpravy, od kterých se také odvíjí jejich užitné vlastnosti. Lakované jsou vhodné do zatížených interiérů a do veřejných interiérů s nízkou zátěží. U korkové plovoucí podlahy bez povrchové úpravy si můžete zvolit ochranu lakem, voskem, olejem nebo barvou.

  Vinylové plovoucí podlahy

  Vinylové plovoucí podlahy mají svěží moderní design, jsou odolné proti oděru i vlhkosti. Většinou jsou od výrobce opatřeny matným lakem a jsou stálobarevné. Lehce se udržují a snadno čistí. Vinylové plovoucí podlahy jsou velmi dobrým izolantem a jsou vhodné pro podlahové topení. Lze je použít jak v domácnostech, tak i v kancelářích, restauracích, hotelech a obchodech. Vinylové plovoucí podlahy jsou nenáročné na údržbu, zdravotně nezávadné, odolné proti opotřebení, jsou pružné a nejsou hlučné.

  Zkušení podlaháři vám poradí

  Pokud chcete plně užívat všechny výhody, které plovoucí podlahy nabízí, vyhledejte zkušené odborníky. Zruční podlaháři poskytují záruku na práci i dodanou podlahovou krytinu. Jejich podlahářské práce jsou odváděny vždy bezchybně a maximálně profesionálně. Podlaháři z ověřeného podlahářství vám zkušeně poradí při výběru nejvhodnějšího materiálu plovoucí podlahy a jejího položení. Proškolení podlaháři mají mnohaleté zkušenosti s širokou kolekcí plovoucích podlah, které nabízí různí dodavatelé a výrobci.

  Rate this post