• Balkony byly, jsou a nadále budou

  24.7.2013 | autor: redakce | sekce: Byt a dům

  Balkóny zde byly odjakživa, jsou praktickým i estetickým doplňkem bytů a rodinných domků a mají předem danou funkcionalitu. Existují nejrůznější typy balkonů v závislosti na tom, jak je řešena nosnost a upevnění. Balkony jsou nezanedbatelným architektonickým prvkem a zajisté vítaným místem v období letních extrémních teplot.

  Jedním z druhů balkonů s historicky danými parametry je balkon na zazděných kamenných krakorcích. Krakorec je masivní podpůrný architektonický článek, který je vodorovně vysunutý ze zdiva. V případě tohoto druhu balkonu se jedná o typ, který spočívá na kamenných, pečlivě opracovaných krakorcích vezděných do stěny v přesně vypočítané vzdálenosti od sebe – vzdálenost reflektuje očekávané zatížení balkonové konstrukce. Zábradlí balkonů na krakorcích je většinou zděné – může být s otvory nebo bez. S těmito druhy balkonů se často setkáváme na historických budovách.

  Dalším druhem balkonů je balkonová konstrukce spočívající na dřevěných stropních trámech, které přesahují ven. Tento druh balkonu je pevně usazen na vyložených trámech ze dřeva. Také podlaha balkonu je prkenná a zábradlí je zpracováno ze dřeva. S dřevěnými balkony se setkáváme například u chalup a budov s dřevěnými prvky. Esteticky se jedná o velice přitažlivou konstrukci.

  Další progres doby a moderní výroba balkonů nás přivádí až k balkonu na zazděných ocelových nosnících nebo balkon zavěšený na kovových prutech. V případě kovových prutů se jedná o konstrukci na svislé stěně, kde je zatížení řešeno pomocí vzpěr a táhel. Také zábradlí je zpravidla kovové a to v obou případech uvedených balkonových řešení.

  závěsný balkón

  Jedním ze známých výrobců balkonových konstrukcí je firma HANAKOV. V jejich nabídce jsou ocelové závěsné balkony nebo lodžiové balkonové zábradlí. Firma poskytuje záruku 60 měsíců na všechny balkonové systémy. V oblasti výroby balkonů má HANAKOV velké množství spokojených zákazníků. Kromě výroby balkonů se firma HANAKOV specializuje na CNC kovoobrábění, povrchové úpravy obrobků a svařenců a další zámečnickou kovovýrobu jako je výroba lisovaných dílů, výroba protipožárních dveří, stáčení plechů a podobně.

  Rate this post