• mala skandinavie

  Jak si doma zařídit malou Skandinávii?

  29.1.2023 | autor: David K. | sekce: Doplňky, Inzerce

  Také milujete přírodu? Vůně dřeva, vnitřní klid, zelená barva a ticho. Často zatoužíme mít alespoň malou takovou oázu i v ruchu města. Máme dobrou zprávu. Můžete! Třeba přímo u vás doma. Poradíme vám, jak na to!

  Při zařizování nového interiéru si přejeme, aby se v prostoru odrážela naše jedinečnost a hodnoty. Milovníci přírody často hledají minimalismus, ekologickou udržitelnost a přírodní materiály, ze kterých se neuvolňují toxické a zdraví škodlivé látky. Jejich oblíbenou volbou je skandinávský styl, ve kterém se snoubí čisté plochy a funkčnost s artovými či designovými prvky. Oblíbená jsou podsvícená LED zrcadla v interiéru, kameninové vázy, krbová kamna či chytré kusy nábytku, které šetří prostor i naše peníze.

  Udržitelnost jako priorita

  Ekologický nábytek, recyklace, přírodní materiály. Skandinávci se potrpí na kvalitu a certifikaci. Jejich heslem je kvalita nad kvantitou. Plánujete vybavit váš domov dřevěnými kousky? Certifikace by vás rozhodně měla zajímat. Je známkou kvalitního dřeva z ekologicky šetrného hospodářství.

  Ke dřevu pak velmi pěkně ladí kameninové doplňky, které dodají interiéru určitou surovost. Ta zase umí vytvářet zajímavé kontrasty se osvětlením bytu, které je také velkým a důležitým tématem. Trendem poslední doby jsou světelné LED diodové lišty, které jsou díky své životnosti dlouhodobým a úsporným řešením. Navíc jsou velmi elegantní. protože umí prosvětlit i temná zákoutí, a přitom nenarušují minimalistické ladění prostoru.

  Jednoduchost jako místo pro odpočinek

  Když máme ve svém okolí menší množství podnětů, odpočineme si daleko více. S tím nám mohou pomoci funkční kusy nábytku. Jednoduše nám umožní, aby každá věc měla své místo. Tím se celkový dojem z interiéru zjednoduší. Prostor je vzdušnější, prostornější a opravdu zve k domácí pohodě a odpočinku.

  Rate this post