• pool

  Čištění bazénu má samozřejmě několik fází

  6.11.2023 | autor: David K. | sekce: Bazén

  Bazén je nenahraditelným doplňkem na zahradě v letním období. Možnost vykoupat se kdy chce, svlažit se a podobně. Jenže, nákup bazénu není jen věcí, kterou si umístíte do prostoru zahrady a budete si užívat. O takovým produkt je třeba se také náležitým způsobem starat. A to jak během sezóny, tak před zimou a po zimě.

  Napouštění bazénu

  Pokud napouštíte bazén, dejte si pozor, jakou používáte vodu. Voda z vodovodního řádu už je upravena a není třeba s ní nikterak dále manipulovat. U studniční vody budete muset prostřednictvím chemických přípravků doladit správné pH vody a ostatní hodnoty.

  To podstatné související s čištěním bazénu na vás však čeká poté. Pomyslným odrazovým můstkem je filtrování vody v bazénu. K tomu lze využít pískovou nebo kartušovou filtraci. Volba dané technologie obvykle souvisí s velikostí vodní plochy.

  Vysávání nečistot z bazénu

  Čištění bazénu pochopitelně nesouvisí jenom s filtrací. Důležité je také pravidelné vysávání nečistot z vody. Tou nejlevnější variantou je manuální vysávání za pomoci ručního vysavače na tyči, kterého připojíte k filtraci. Mnohem sofistikovanější jsou pak poloautomatické bazénové vysavače. Pomyslným vrcholem čištění je plna automatický robotický vysavač. Ten připojíte k elektřině a necháte ho pracovat. Během krátkého okamžiku posbírá nečistoty ze dna, ale také ze stěn bazénu.

  Abyste si co možná nejvíce usnadnili čištění bazénu, postarejte se o to, že v něm není více vody než po skimmer. Tak, aby byly nečistoty z hladiny sbírány prostřednictvím tohoto příslušenství a neklesaly ke dnu. Poctiví buďte také při zazimování bazénu, který je třeba důkladně vyčistit a v ideálním případě ho přikrýt krycí fólií. Tím zabráníte padání jakýchkoliv nečistot do bazénu. Nakonec do něj přidejte i vhodnou chemii na zimu, aby v průběhu tak dlouhé doby nedocházelo k zelenání vody.

  Rate this post