• POSTELE Z MASIVNÍHO MALAJSKÉHO DUBU – KUS EXOTICKÉ PŘÍRODY VE VAŠÍ LOŽNICI

  28.2.2017 | autor: redakce | sekce: Byt a dům, Inzerce

  Přemýšlíte nad rekonstrukcí Vaší ložnice nebo hledáte inspiraci, před nákupem postele z masivu? Máme pro Vás několik základních rad a typů, které je dobré před rekonstrukcí zvážit. Rozhodujete-li se mezi levným laminem či dražším masivem mějte na paměti, že lamino je sice levné, ale v kvalitě, trvanlivosti a především dlouhé životnosti, nemůže masivnímu dřevu konkurovat. I u masivního dřeva však platí, že není masiv jako masiv. Dřevo použité na výrobu Vaší postele či ložnice by mělo být co možná nejtvrdší. Tím bude zaručena vysoká pevnost jednotlivých spojů celého nábytku. Chcete se přeci dobře vyspat a vyhnout se tak případnému vrzání v místech kde jsou spojeny boky a čela postele. Postel budete používat každý den, a proto se časem nevyhnete drobným nehodám, jako jsou škrábance a vrypy. I tady je tvrdost samotné dřeviny velmi důležitá, protože například měkké smrkové dřevo nevydrží takové zacházení jako buk. Další možností je nechat si ložnici nebo postel vyrobit z exotického masivu, který je vždy tvrdší a odolnější než tuzemské dřeviny. Jedním takovým je i MALAJSKÝ DUB, který je pro výrobu opravdu kvalitního nábytku čím dál tím oblíbenější. U nás se výrobou masivních postelí a luxusního ložnicového nábytku z exotického MALAJSKÉHO DUBU, zabývá firma ECLISSI.

  Vybírejte podle toho, čím jsou spojeny boky a čela postele.

  Určitě je dobré se vyhnout tak zvaným stromečkům. Jedná se o dvě části vyrobené z kovu, které do sebe pouze zasunete. Jedna část je na bočnici a druhá na čele postele. Z hlediska montáže je to velice praktické, ale po čase se tento spoj začne projevovat nepříjemným vrzáním způsobeným dřením kovu o kov. Bohužel s tím nejde nic dělat a o dobrém spánku na nové posteli z masivu si můžete nechat jen zdát. Jaký spoj tedy vybrat? Měl by být tvořen dvojicí excentrických šroubů a několika kolíky, které do sebe zapadnou při nasunutí bočnice na čelo. V tvrdém masivu lze excentrické šrouby i po čase pohodlně dotáhnout a postel opět zpevnit.

  Myslete i na výšku nové poste.

  Především starší lidé by měli vybírat masivní postel podle výšky ložné plochy. Většina kvalitních výrobců dodává na trh postele s výškově stavitelným kováním a s výškou bočnice od země 50 cm. Po instalaci matrace budete z takové postele vstávat z výšky cca. 60 cm a to je velmi příjemné.

  Pro délku postele platí pravidlo + 25 .

  Rozměry postele jsou neméně důležité pro příjemný spánek. Pokud jde o délku tak platí pravidlo + 25. To znamená, že k výšce Vaší postavy přičtete 25 cm a máte optimální délku Vaší postele. U šířky postele se nabízí hned několik možností. 80, 90 a 100 cm. Respektive 160, 180  200 cm v případě dvoulůžkové postele. Tady hraje roli několik aspektů, ale luxusní postel bude mít určitě rozměry 200 x 200 cm.

  Vybírejte tedy pečlivě.

  Sladké sny Vám přeje český výrobce masivních postelí a ložnic ECLISSI

  Rate this post