• garlic

  Česnečka prospěje vašemu zdraví

  26.6.2023 | autor: David K. | sekce: Zahrada

  Česnečka je polévkou, kterou má rádo hodně lidí. Nejde však jen o „vyprošťovák“ po prohýřené noci, jak by si mohl, kdo myslet. Česnečka je také zdraví prospěšná, a to z jednoho prostého důvodu. Obsahuje totiž česnek, který má obecně přínos pro lidské tělo. Pozitivní účinky na lidský organismus jsou dlouhodobě prokazatelné a my vám je nyní podrobněji představíme.

  Česnek plný vitamínů

  Česnek je zdrojem přemíry různých látek přínosných pro tělo. Vede mezi nimi především vitamín B1, B2 a B3. Dále jsou to vitamíny C a E. Chybět vám nebude ani dostatek karotenu. A jak se tyto látky promítnou do vašeho zdraví? Jasné je to, že jen pozitivně.

  S pomocí česneku například snížíte hladinu cukru v krvi. Tato plodina se mimochodem stará také o snižování negativního cholesterolu ve vašem těle. Respektive hlídá jeho hladinu. Vliv na to má například síra obsažená v česneku.

  A v podobném duchu bychom mohli pokračovat. Česnek je ideální zbraní pro snížení viskozity krve. Díky česneku budete zvládat i svůj vysoký krevní tlak. Zároveň se domůžete vynikající podpory funkce prostoty a jater. Česnekem přilepšíte i svým ledvinám.

  Nepodceňujte moc zralého česneku

  Pojďme ale pokračovat ve výčtu kladných vlastností této plodiny. Česnek například podporuje funkci mozku a do jisté míry dokáže ulevit od bolesti zubů. Některým jedincům dokonce pomáhá v rámci hubnoucích procedur. S česnek v maximální možné míře posílíte svůj imunitní systém a zároveň udělá dobře vaší pleti. Ti, kdo se dlouhodobě léčí s plicními onemocněními nejrůznějšího typu by česnek měli zahrnout do svého jídelníčku. O tom není žádných pochyb.

  Když budete pravidelně konzumovat česnek nebo česnečku, pak podpoříte správné fungování svého srdce. Zároveň tím můžete snížit riziko výskytu nejčastější druhů rakoviny. Ne nadarmo se říká, že česnek je takovým pomyslným všelékem.

  Rate this post