• herbs

  Pěstujte své oblíbené bylinky i přes zimu

  26.9.2022 | autor: David K. | sekce: Zahrada

  Pokud člověk vlastní zahrádku, jistě se s nadšením pouští i do pěstování bylinek od jara až do podzimu. A není se čemu divit, vždyť právě bylinky dodávají všem pokrmům tu opravdovou a lahodnou příchuť. Mnohdy obsahují přemíru tělu přínosných látek, takže proč je nezakomponovat do populárních jídel? Neblahým obdobím je však zima, kdy o bylinky na zahrádce přijdete. V tento čas ovšem nemusíte věšet hlavu. I doma za oknem si přes zimu totiž vypěstujete své oblíbené bylinky.

  Jaké bylinky pěstovat přes zimu?

  Když se budeme bavit o celoročních bylinkách, určitě by měla padnout zmínka o pažitce. O tu se rozhodně okrádat nemusíte a uvidíte, že vám pokvete celý rok. Právě pažitka je bohatým zdrojem draslíku, železa, vápníku a vitamínů A a C. Další oblíbenou bylinkou je petrželka. Její pěstování v květináči za oknem je velice snadné. V jejím případě tak nepřijdete o zimní dávku hořčíku, vápníku a železa.

  S těmito bylinkami se přes zimu tak nějak počítá, co si budeme povídat. Věděli jste ale, že vypěstovat si můžete třeba takovou řeřichu setou? Ano, stejně tak se můžete pustit do pěstování meduňky. Ta je vynikající v kombinaci s vepřovým a drůbežím masem, jemuž dá patřičnou kořeněnou chuť. Tahle bylinka s pronikavou vůní citronu si vás jednoduše získá.

  A co ostatní bylinky v zimě?

  Výčtem výše uvedených bylinek samozřejmě nekončíme. Pokud patříte ke skutečným gurmánům a přípravu pokrmů byste si bez pořádné nálože bylinek nedokázali představit, máme pro vás ještě několik dalších zajímavých tipů. Zaměřte se například na tymián a rozmarýn. Ano, i tyhle dvě populární bylinky si můžete přes zimu pěstovat za oknem v truhlíku nebo květináči. Málem bychom zapomněli ještě na jeden užitečný tip. A tím je kerblík, jehož chuti jen tak někdo neodolá. Takže nezoufejte a pokračujte v pěstování svých oblíbených bylinek po celý rok.

  Rate this post