• mouse

  Máte problém s potkany? Poradím vám, jak na ně

  9.5.2022 | autor: David K. | sekce: Zahrada

  Potkan je hlodavcem, kterého nemá v oblibě asi nikdo. A není se čemu divit. Je velkým přenašečem nejrůznějších nemocí a zároveň způsobuje poměrně velké škody na bydlení. Jeho kolonie se navíc dokáže během velice krátkého času poměrně dost rozrůst, což se sebou přináší další problémy. Přesně z těchto důvodů byste měli s potkany co nejrychleji zatočit. Pokud nevíte, jak na ně, poradíme vám.

  Pasti na potkany

  Jednou z možností jsou samozřejmě pasti na potkany. Ty nabývají nejrůznějších podob. Některé jsou podobné pastem na myši, jiné jsou daleko důmyslnější. A není se čemu divit, protože potkat, ač se nezdá je docela chytrým hlodavcem. Kromě klasických pastí můžete využívat i ty elektronické. V jejich případě ovšem hlodavce nechytíte, ale elektrickým výbojem usmrtíte.

  Jed na potkany

  V rámci nehumánních pastí lze samozřejmě zmínit nejrůznější návnady a granule. Jde o jed, který potkana usmrtí a ten pohyne. Nutno podotknout, že s těmito návnadami je třeba zacházet opatrně v případě, že kolem vaše domu žijí i ostatní domácí zvířata. Typickým příkladem jsou psi a kočky. Návnady mohou mít podobu vloček, otrávených zrn nebo ve formě měkké návnady.

  Zkuste potkany vyplašit

  Jestliže zrovna nepatříte k těm, kdo by chtěli potkany zabíjet, ale jednoduše se jich potřebujete zbavit, nabízí se další možnost. Jsou to plašiče na potkany. Často se můžete setkat s názvem odpuzovače potkanů. Obvykle jde o malé nenápadné zařízení fungující na baterie, které umístíte do oblasti, kde se potkani nejvíce vyskytují. Následně zapnete ultrazvukový plašič vydávající zvuk obtěžující život potkanů. Je však pravdou, že tito hlodavci jsou hodně přizpůsobiví, takže si na něj mohou zvyknout a časem jim nebude vadit.

  Nyní, když víte, jak se pustit do boje proti potkanům, nezahálejte. Čím dříve začnete, tím dříve se jich zbavíte.

  Rate this post