• tiled stove

  Jak vybrat kachlová kamna do domácnosti?

  27.6.2022 | autor: David K. | sekce: Doplňky

  Krbová kamna, potažmo kachlová kamna se v poslední době dostávají čím dál více do kurzu. A není se čemu divit. V souvislosti se stále se zdražujícími energiemi stále více lidí přistupuje k topení pevnými palivy. U kamen pak získáte jako bonus pohled do rozpáleného ohně. Jestliže uvažujete o nákupu kachlových kamen, přinášíme vám pár rad, jak je vlastně vybrat.

  Všechno začíná u výkonu

  V první řadě byste měli vědět, jak velké prostory chcete prostřednictvím kachlových kamen vytápět. Na základě této informace vám prodejce doporučí vhodný výkon. Rozdíl můžete být také v tom, zda budou kachlová kamna vybavena výměníkem či nikoliv. S pomocí něhož jste schopni vytápět celou nemovitost.

  Pomýšlet byste měli i na správné vyústění odboru spalin. A to nejenom na průměr kouřovodu, ale také dostatečný tah komínu. Vhod samozřejmě přijde i přívodní vzduch podporující lepší hoření. Pokud si vybíráte kachlová kamna na míru, neopomínejte ani na vhodně zvolené rozměry tohoto výrobku. To platí dvojnásob v okamžiku, když budou stát v nějakém omezeném nebo přesně daném prostoru.

  Neopomínejte na design

  Technické parametry hrají při výběru kachlových kamen určitě důležitou roli. Zásadní je však také výsledný design. Vždyť kamna tohoto typu si mimo jiné pořizujete právě kvůli originálním kachlím. Ty by měly do vašeho interiéru zapadnout i z pohledu výsledného zabarvení a provedení. Dalším důvodem pro investici do kachlových kamen je fakt, že kachle akumulují dostatek tepla, a i když už netopíte, dokáží ho produkovat do svého okolí. V tom určitě předčí klasická plechová kamna.

  Aby byl nákup kachlových kamen správný od A až do Z, využijte i možnosti dodavatelů nabízejících kompletní zapojení takového topného prvku. V případě varianty s výměníkem to platí dvojnásob. Uvidíte, že s kachlovými kamny si vytvoříte příjemné teplo domova a bude maximálně spokojeni.

  Rate this post