• kancelar v malem prostoru

  Jak zařídit domácí kancelář v malém prostoru?

  28.6.2022 | autor: David K. | sekce: Byt a dům, Inzerce

  Pokud alespoň občas pracujete z domova, pak jistě víte, jak je důležité mít svůj klid a prostor. Jak takovou domácí kancelář zařídit a co dělat, pokud u vás doma není místa nazbyt? Pomohou šikovně umístěné police, paravány a rozkládací nábytek. Dekorace jako fototapety a obrazy zase prostor opticky zvětší a zútulní.

  Oddělte prostor paravánem

  Paravány vás zachrání, pokud si nemůžete dovolit samostatnou místnost. Šikovně oddělí pracovní prostor například od obývacího pokoje nebo od ložnice a poskytnou vám trochu soukromí. Vybírejte neutrální motivy, uklidňující přírodní scenérie nebo abstraktní vzory, jinak by vás paraván mohl rozptylovat od práce.

  Pořiďte si buď rozkládací pracovní stůl, nebo místo stolu nainstalujte na zeď širší polici. Na židli ale naopak nešetřete, jinak se vystavujete riziku, že si zaděláte na vážné zdravotní problémy. Co se týče ostatního nábytku, umístěte sem jen to, co skutečně potřebujete – například jednu menší komodu se spoustou zásuvek nebo menší knihovnu, kam můžete ukládat šanony.

  Na stůl si umístěte praktické organizéry a podložky pod monitor, které šetří místo. Nezbytné je vhodné osvětlení, alespoň v podobě lampičky, magnetická nebo korková tabule a také praktická sluchátka. Pořiďte si taková, která kromě přehrávání hudby umí tlumit okolní hluk, což bude v domácnosti s dětmi neocenitelné.

  Zvolte správné dekorace

  Pak už zbývají jen dekorace, díky kterým se budete v domácí kanceláři cítit pohodlně a útulně. Svůj malý pracovní kout si můžete například vytapetovat. Při výběru fototapety se ale držte stejného pravidla jako při výběru paravánu – volte spíše neutrální nebo přírodní motivy, které vás nebudou rozptylovat. Zajímavou volbou může být 3D tapeta, která vyobrazuje chodbu, tunel nebo další místnost. Prostor se tak opticky zvětší. Pokud tapeta není to pravé, zkuste si prostor zpříjemnit alespoň abstraktními obrazy.

  Rate this post