• cute baby

  Pro bezpečnost vašeho dítěte a váš klid. Dbejte na bezpečnostní prvky

  25.3.2021 | autor: redakce | sekce: Ostatní, Inzerce

  Malé děti bývají obvykle velmi zvídavé, s tím ale, bohužel, i souvisí jejich nedostatečný pud sebezáchovy. Navíc potenciální nebezpečí čeká opravdu všude, tedy i u vás doma. Z toho důvodu jsme si pro vás připravili seznam nebezpečných věcí a možných situací podle jednotlivých místností, na které je potřeba si dát pozor.

  Dětský pokoj

  Tento bod samozřejmě platí i pro ložnici, pokud ji s vámi vaše dítě sdílí. Pro dětský pokoj jsou asi nejvíce charakteristické hračky, ty se sice tváří nevinně, ale ublížit mohou zrovna tak. V případě malých dětí se zaměřte na optimální velikost hračky, u drobných hraček totiž hrozí riziko spolknutí či vdechnutí. Rovněž nedopusťte, aby se hračky po skončení doby na hraní válely po zemi, na ostrý ocas tyrannosaura rexe šlápnout nikdo nechce. U vyšších postelí či paland jsou na místě bezpečnostní zábrany, které zabrání pádu. Pokud se potřebujete na chvilku vzdálit od vašeho děťátka, pořiďte si ohrádku. V té vašemu dítěti jen tak něco nehrozí a vy se tak budete moct v klidu věnovat své práci.

  cute baby

  Kuchyně

  Malé dítě je od přírody rozený ochutnávač, veškeré jídlo, alkohol, koření, léky apod. tedy skladujte ve výšce, kam vaše dítě nedosáhne a předejdete tak riskantní konzumaci. Malé děti může dokonce fascinovat obsah otevřeného odpadkového koše, proto jej nenechávejte otevřený. Ostré nože a skleněné nádobí nechávejte rovněž mimo dosah dětí. Pozor si dejte i na igelitové tašky a pytlíky, kterými by se dítě mohlo udusit.

  Obývací pokoj

  Pokud vám teplo v domácnosti obstarává krb, zamezte možnému kontaktu dítěte s otevřeným ohněm. Těžké předměty jako je např. socha či váza, zajistíme proti převrácení. Jak již bylo zmíněno, malé děti jsou od přírody rození ochutnavači, jedovaté rostliny proto dejte raději sousedovi s odrostlejšími dětmi.

  Rate this post