• Nestřídmé, kýčovité, přesto kouzelné. I tak lze popsat anglický styl bydlení

  28.1.2020 | autor: redakce | sekce: Ostatní, Inzerce

  Přemýšlíte nad tím, že byste krapet pozměnili svou domácnost? Co ji zařídit třeba do anglického stylu bydlení, který se vyznačuje především masivním krbem, masivním nábytkem, luxusním bytovým textilem a mnohými dalšími kýči? I když se anglický styl bydlení často označuje za kýčovitý, přesto je pro mnohé tento styl bydlení kouzelný. Třeba patříte právě do druhé skupiny lidí. Pakliže ano, prozradíme vám, jak si svou domácnost do anglického stylu bydlení zařídit.

  I když mnozí lidé označují anglický styl bydlení za kýčovitý, jak již bylo zmíněno, najdou se lidé, kteří tento styl bydlení za kýčovitý nepovažují. Najdou se mezi námi ti, kteří považují anglický styl bydlení za podmanivě romantický. Pokud jste fanouškem tohoto stylu, i vy přeneste svou domácnost do dob staré dobré Anglie.

  Nestřídmé kýčovité přesto kouzelné. I tak lze popsat anglický styl bydlení

  zdroj: pixabay.com

  Krb je nezbytností

  Jak již bylo výše uvedeno, masivní krb je součástí každé anglicky zařízené domácnosti. V celé Velké Británii byste nenašli domácnost, ve které by se krb nenacházel, a tak to mějte stále na paměti. I když si možná říkáte, že u nás krb nevyužijete tak často jako v Anglii, může vám sloužit jenom jako dekorace. Krbová římsa by měla být opravdu pořádná, přímo nad ní by v ideálním případě mělo viset velké zrcadlo, které bude právě tím kýčem, který je pro anglický styl bydlení typický.

  Až příliš mnoho dekorací

  I když se vám bude zdát, že máte dekorací mnoho, určitě tomu tak není a ještě dekorace přidejte. Pro anglický styl bydlení je přeplácanost naprosto zásadní a specifická, a tak se nebojte přidat na okenní parapety nebo poličky další sošky, lampičky nebo obrázky. Na zdech by měly viset obrazy, na zemi mají své místo koberečky, přes pohovky mají být přehozeny dečky.

  Ani nábytku nesmí být málo

  Při výběru nábytku se taktéž můžete krapet “rozšoupnout”. Ani nábytku není nikdy dost. Abyste docílili toho pravého anglického stylu bydlení, je načase koupit si masivní kožené křeslo. Šmrnc dodá interiéru i čalouněná pohovka.