• I vintage nábytek musí být kvalitní

  25.3.2019 | autor: David K. | sekce: Doplňky

  Co člověk, to životní styl a vkus. Každý si zařizuje svou nemovitost podle svého. Pokud se tak trochu hledáte, možná vám napovíme prostřednictvím dnešního článku. Ten bude zaměřen na vintage nábytek. Mnozí si mylně myslí, že všechno, co je vintage je staré, potažmo retro. Tomu tak ale opravdu nemusí být.

  Vintage styl je založen na starých nebo klasických věcech. Důraz je kladen na jednoduchost a zároveň výslednou kvalitu. Přednost tedy dostávají produkty zrající a zvyšující svou hodnotu.

  Kvalita na první místě

  Pokud se vydáte do obchodu hledat vintage nábytek, pak vězte, že budete hledat něco, co je léty osvědčené a svým způsobem i historické. Něco, co už dlouho okupuje současný trh a lze to prohlásit za klasické. Kvalitní přírodní materiály a přiznané struktury. To znamená léta na dřevech, šrámy na dlažbách a všech ostatních výrobních materiálech.

  Vintage nábytek by měl hned na první pohled charakterizovat to, že se na něm podepsal čas, a přitom si zachoval svoji stávající kvalitu. Ideálně, když na takovém kusu nábytku bude znatelná nedokonalost a jednoduše řečeno zub času.

  O12 / Pixabay

  To se pochopitelně nemusí týkat jenom samotných konstrukcí vintage nábytku, ale také těch nejmenších detailů, jakými jsou třeba kožená čalounění. Mělo by jít o tradiční venkovský styl, jež najde své zastoupení v podstatě v libovolném interiéru.

  Přírodní tóny jasně vítězí

  Jestliže se zamýšlíte nad tím, jaké zabarvení má vintage nábytek, pak vám na to poměrně rychle odpovíme. V tomto směru jednoznačně vedou neutrální odstíny, klasické a přírodní barvy, mezi nimiž jasně vede ta bronzová, zemité barvy, cihlová a jim podobné.

  Jestliže si chcete vytvořit originální a komfortní domácnost se vším všudy, zaměřte se na vintage nábytek, jež vám pomůže vytvořit dokonalý domov se vším všudy.

  Klíčová slova: , ,