• Z čeho udělat terasu na zahradě?

  16.7.2018 | autor: DavidK | sekce: Zahrada

  Terasa je významnou součástí jakékoliv nemovitosti. Prostor, kde se oddáváte odpočinku, relaxaci, posedíte si s přáteli a nabíráte síly do dalších dnů. Proto je její celkové zpracování velice důležité a není radno jej podceňovat.

  Nežli přistoupíte k výběru vhodného nábytku, zaměřte se nejprve na podlahu. Ta může být vyrobena z nejrůznějších materiálů, s nimiž vás nyní podrobněji seznámíme. Možná i pro vás se tak stanou velice přínosnou inspirací.

  Přírodní dřevo

  Jestliže patříte k milovníkům přírodních materiálů, rozhodně investujte do dřeva. Pozor si dejte pouze na to, že pokud je terasa nekrytá, je lepší zvolit spíše tvrdé a exotické dřeviny, které mají delší životnost a odolnost vůči nejrůznějším povětrnostním podmínkám.

  Přirozený vzhled a příjemný pocit na dotek je však vykoupen jednou zásadní věcí. O dřevěnou terasu se budete muset pravidelně starat, a to tak, že ji musíte natřít speciálním nátěrem alespoň jednou za rok.

  Saramukitza / Pixabay

  Spojení umělého materiálu a dřeva

  Alternativou dřevěné terasy je ta kompozitní. Materiál, kde převládají plasty a zároveň je dosaženo co nejpřirozenějšího vzhledu. Nespornou výhodou je fakt, že se vyhnete jakékoliv pracné údržbě. Na druhou stranu musíte počítat s vyšší pořizovací cenou.

  Dlažba libovolného typu

  Nakonec se můžete i zcela odchýlit od podoby prkenné a dáte přednost spíše dlažbě. Ať už to bude ta tryskaná, keramická nebo betonová se speciální lazurou. Ve všech případech máte možnost pestré volby jednotlivých materiálů, díky čemuž si na své přijde doopravdy každý. Dokonce se nemusíte omezovat jen hladkým povrchem, protože v nabídkách mnohých výrobců existují také reliéfní varianty.

  Kapitolou samou o sobě je pak betonová dlažba se vzhledem a strukturou dřeva, jež může být takovým slibným kompromisem mezi oběma materiály.

  Z čeho udělat terasu na zahradě?
  Ohodnoťte článek

Publikování nebo další šíření obsahu webu ModerníByt.eu je bez souhlasu redakce zakázáno.