• Jaké jsou možnosti velikostí postele?

  1.10.2018 | autor: DavidK | sekce: Byt a dům

  Postel je nedílnou součástí každé ložnice, dětského pokoje, pokoje pro hosty a mnohých dalších prostor. Interiérový doplněk, který slouží především pro pohodlný a ničím narušovaný spánek. Pokud právě stojíte před nákupem nové postele, pak budete řešit určitě několik důležitých věcí.

  Od volby výrobního materiálu, až po celkové rozměry postele. A ty jsou mimo jiné hodně důležité a některými zákazníky i často opomíjené. Jestliže vás zajímá, jakou velikost by měla mít postel, začtěte se do následujících řádků.

  Správná velikost postele

  Na počátku všeho je třeba stanovit si jedno jasně dané pravidlo. A to praví, že délka postele by měla být alespoň o 20 centimetrů delší, než je délka postavy člověka. Čili toho, kdo bude na posteli pravidelně spát.

  Nejpoužívanějším rozměrem je proto délka 200 centimetrů. Pokud měříte více, jak 190 centimetrů, raději se poohlédněte po variantě s délkou 210 – 220 centimetrů. Právě v jejím případě budete mít jistotu, že se na postel bez sebemenšího problému vejdete.

  A jak je to se šířkou? Za naprostý základ považujte 90 centimetrů pro jednolůžko. Nemá cenu volit menší rozměr. Snad pouze v případě, že vás k tomu dohání dané prostory nebo jde o krátkodobé a příležitostné spaní. Jestliže se rádi rozvalujete, můžete investovat i do variant 120 nebo 140 centimetrů.

  Free-Photos / Pixabay

  V případě manželské postele asi není o čemkoliv zdlouhavě přemýšlet. Tam jednoznačně vede rozměr 180 x 200 centimetrů. Výjimkou však není ani verze 200 x 200 centimetrů.

  Neopomínejte na další důležité prvky

  Volbou vhodného rozměru by to ale končit nemělo. Zapomínat nesmíte na takové detaily, jakými jsou například rošty. U nich jasně vede lamelový rošť, klidně i polohovatelný. A posledním nepostradatelným prvkem je matrace, respektive její složení a výška. Spojením všeho dohromady docílíte pohodlného spánku.

  Ohodnoťte článek


Publikování nebo další šíření obsahu webu ModerníByt.eu je bez souhlasu redakce zakázáno.