• Jak zařídit prakticky zahradu?

  9.7.2018 | autor: David K. | sekce: Zahrada

  Chcete-li se v prostředí vlastní zahrady cítit dobře a spokojeně, měli byste pro to něco udělat. A to nejenom z pohledu dostatečné péče o všechnu zeleň, ale také z hlediska vhodného umístění zahradních prvků. Jestliže právě stojíte před zařizováním svojí zahrady, přinášíme vám několik užitečných tipů, jež vám možná přijdou vhod.

  Upravte si trávník a zeleň

  Vaším odrazovým můstkem by se měl stát kvalitní trávník. Zaměřte se na jeho pravidelnou a dostatečnou úpravu. Zároveň neopomínejte na to, abyste mu dopřávali odpovídající vláhu. K tomu vám mohou posloužit instalované postřikovače pod zemí, které lze v dnešní době řídit dokonce elektronicky.

  Do každé části zahrady si vysaďte zeleň, jež vám bude dělat radost, ať už jsou to květiny, skalky, jehličnaté stromky a podobné rostliny. Vždy přihlížejte k tomu, kolik každá rostlina potřebuje vláhy, stínu nebo slunce. Popřípadě se poraďte se zahradním architektem.

  JamesDeMers / Pixabay

  Vybavení na zahradu

  Do vhodně navrženého konceptu vaší nové zahrady zakomponujte také prostory, kde budete trávit svůj volný čas, relaxovat a odpočívat. Takovým místem se stane především terasa nebo vhodně umístěná pergola či altán. Hodně myslete na to, abyste si dokázali na takovém místě zajistit i dostatek příjemného stínu ve slunném počasí. Kapitolou samou o sobě je pak výběr zahradního nábytku, jež je nepostradatelnou součástí takového působiště.

  Vzhledem k tomu, že dlouhé letní večery doslova vybízí k posezení venku, určitě neopomínejte ani na patřičná osvětlení. Ta můžete díky moderním zahradním prvkům zakomponovat do chodníčků, kolem pergoly či kamkoliv jinak.

  Vaším hlavním cílem by se mělo stát především to, abyste vybudovali prostor, kde se budete cítit maximálně spokojeně. Protože teprve takovou zahradu lze označit za praktickou a funkční z vašeho pohledu.

  Rate this post