• Vybíráte židle do kanceláře? Poradíme s vhodným materiálem

  31.7.2017 | autor: TomasL | sekce: Doplňky, Inzerce

  Vybrat vhodnou a komfortní židli, která by vám či vašim kolegům a spolupracovníkům sloužila po mnoho dlouhých let je mnohdy nadlidský výkon. Kromě jejího ergonomického tvarování je potřeba zohlednit i další faktory. Mezi ně nepochybně patří i vhodný materiál. Jaký je rozdíl mezi klasickým textilním potahem, textilní síťovinou a proč stále více lidí volí syntetickou kůži? Odpovědi na tyto a spoustu dalších otázek budou součástí následujících řádků.

  Není kůže jako kůže

  Milovníci luxusu a lidé s neomezeným rozpočtem se asi při výběru vhodné kancelářské židle nebudou příliš dlouho rozmýšlet. Jejich volba padne pravděpodobně na kožené židle, které jsou již od pradávna symbolem luxusu a jedinečnosti. Pokud o ně také vhodným způsobem pečujete, v nezměněném stavu vydrží opravdu dlouhou. Jedinou nevýhodou je ale jejich pořizovací cena, která rozhodně nepatří mezi zanedbatelné položky.

  V takovém případě se řada osob rozhoduje pro nákup konferenčních židlí ze syntetické kůže. Kromě ceny, která je v porovnání s klasickou kůží mnohem nižší, zde figurují i jisté sociální a environmentální aspekty. Rozhodnete-li si pro koupi židle z umělé kůže, laik na první pohled nepozná, že nejde o klasický kožený potah.

  Textil a textilní síťovina

  Sháníte-li kancelářské židle k počítači levně, pak vyměňte kůži za textil. Na našem trhu existují židle s klasickým textilním potahem, který není potřeba nijak zvláště udržovat, a přesto vám bude sloužit po mnoho dlouhých let.

  K dispozici však máte také židle, jejichž opěrky jsou vyplněny textilní síťovinou, která zaručuje prodyšnost a komfort při sezení. Textilní síťovina se ale kromě opěrek používá též k potahu samotných sedáků. Tyto židle jsou velmi pohodlné a cenově dostupné i osobám s omezeným rozpočtem.

  Vybíráte židle do kanceláře? Poradíme s vhodným materiálem
  Ohodnoťte článek

Publikování nebo další šíření obsahu webu ModerníByt.eu je bez souhlasu redakce zakázáno.