• Sádrokarton jako nejvyužívanější materiál ve stavebnictví

  25.8.2015 | autor: David K. | sekce: Rekonstrukce

  Sádrokarton je oblíbeným stavebním materiálem již dlouhá léta. Je to způsobeno především jeho vynikajícími vlastnostmi, ať už jde o technické parametry nebo nízké pořizovací ceny. Jeho variabilita je značná, proto se lze pustit do rekonstrukce či výstavby jakékoliv části rodinného a komerčního objektu.

  Kvalitní sádrokartonové desky mohou být aplikovány například v těchto případech.

  • Rekonstrukce koupelny a kuchyně v rámci bytového jádra
  • Stropní podhledy
  • Příčky a mezistěny

  Vzhledem k tomu, že lze na sádrokarton nanášet jiné stavební materiály v podobě barev či štuků, docílíte dokonalého interiérového doplňku, který bude k nerozeznání od klasické a běžné zdi.

  Jeho upotřebení je široké, o čemž vás mimochodem přesvědčí níže uvedené vlastnosti.

  Proč právě sádrokarton?

  Hlavním plusem je bezpochyby jeho snadná zpracovatelnost. Desky o tloušťce jen několik milimetrů, mají vysokou pevnost a s pomocí vhodně zvolených profilů utvoří robustní příčku nebo střešní podhled.

  Při zpracování postřehnete i velice nízkou hmotnost. Ta přispívá ke snadné, rychlé a bezpracné manipulaci, tudíž lze některé stavební práce realizovat i v menším množství lidí. Na tyto předpoklady samozřejmě navazují ještě mnohé další.

  • Tepelné a hlukové vlastnosti
  • Dlouhá životnost
  • Rychlost zpracování

  Složení sádrokartonových desek

  sadrokartonSádrokarton se skládá ze dvou výrobních materiálů. Povrchovou část tvoří speciální papír, který se pyšní několika vrstvami. Kromě běžné varianty lze volit i tu protipožární či voděodolnou. Vnitřní část tohoto stavebního materiálu je z kvalitní sádry, proto tak snadná zpracovatelnost.

  Nakupujte sádrokarton výhodně

  Rozhodnete-li se zakomponovat sádrokartonové desky do své nemovitosti, určitě počítejte i s nákupem ostatního sortimentu. Základním nosníkem jsou vždy konstrukční profily, závěsy, spojky a jiné doplňky. Chybět vám však nesmí ani tmely nebo nástroje pro pohodlné broušení sádrokartonu.

  Ideálně, pakliže všechny tyto produkty zakoupíte na jednom jediném místě a navíc z pohodlí vlastního domova. Tím tíženým dodavatelem materiálu se vám stane internetový obchod AAAstavba.cz, kde pořídíte sádrokarton a všechno příslušenství za bezkonkurenční ceny.

  Mimo to se vám dostane i odborné pomoci při výběru správného výrobku, rychlého dodání a individuálního přístupu.

  Vydejte se suchou cestou výstavby

  Zapomeňte na mokré zdění a dejte přednost bezpracnému použití sádrokartonu. Moderní stavební materiály tohoto typu mohou udělat z vašeho interiéru nový a daleko flexibilnější vnitřní prostor, jehož podoba vám bude vyhovovat do posledního detailu.

  Sádrokartonové desky jsou nedílnou součástí novodobého stavitelství, proto jejich klady nepodceňujte a využijte jich.