• Plánujete rekonstrukci? Jádrem to většinou začíná

  30.7.2014 | autor: redakce | sekce: Rekonstrukce

  Pokud lidé začnou mluvit o rekonstrukci svého domu nebo bytu, často začínají u jedné jediné možnosti, a to u koupelny a toalety. Ty jsou totiž místy, kde každý tráví poměrně mnoho času, a zvláště v panelových domech nejsou tyto umakartové prostory ničím, co by lákalo. A tak se rekonstrukce bytového jádra stává skvělou možností k tomu, jak tyto prostory náležitě zvelebit. A samozřejmě v souvislosti s tím platí, že by se do těch nejdůležitějších prací měl pustit odborník, který tak eliminuje případné chyby v základních postupech.

  Nové rozvody vody nebo elektřiny

  Co často s danou rekonstrukcí také souvisí, má-li být skutečně kompletní, to jsou i nové vodovodní trubky, nebo rozvody elektřiny. Zvláště potom, pokud chcete ve vaší koupelně vše rozmístit úplně jinak, než tomu bylo dříve. Stejně tak je tento krok nezbytný, i pokud chcete toaletu s vaší koupelnou propojit. Po vybourání staré koupelny a toalety je tedy tento krok tím úplně prvním, než přijdou na řadu další postupy, které je třeba absolvovat, než bude rekonstrukce bytového jádra kompletně hotová, a výsledek bude přesně takový, jak má být.

  Tip: Rekonstrukce bytů Praha od prověřené společnosti.

  I malý prostor lze dobře využít

  RekonstrukceVelkým problémem mnoha koupelen, je právě onen malý prostor. Ten lze buď zvětšit tím, že se koupelna s toaletou propojí, nebo se použijí takové prvky, které ho dokážou uspořit. Místo velké vany se tak doslova nabízí příjemný rohový sprchový kout, umyvadlo může být menších rozměrů, a prostor pro pračku bude počítat s užšími modely. Dané místo už pouze stačí doplnit vkusným koupelnovým nábytkem, a rázem je na světě praktická koupelna, která dokáže prostoru stoprocentně využít, a nabídne ho opravdu velké množství. A to ať už se jedná o domácnost, kde žije mladý pár, nebo početná rodina.

  Kvalitní obklady jsou základ

  Co však ke každému jádru neodmyslitelně patří, to jsou i kvalitní obklady. Platí, že jejich volba by měla rozhodně ladit s ostatními prvky koupelen a toalet, a na jejich kvalitu by měl být kladen důraz. A to nejenom z hlediska odolnosti a životnosti, ale také z hlediska jejich vlastností. Například velmi vyhledávanými možnostmi jsou takové obklady, které nezanechávají na svém povrchu nevzhledné stopy po zaschlé vodě, kdy se vytvoří vodní kámen. Pokud tedy i takové plánujete, měla by s nimi rekonstrukce bytového jádra počítat už v samotném základu.

  Jak je to s financemi?

  S každou rekonstrukcí souvisí také jedna nejdůležitější věc, a to jsou finance. I v tomto ohledu jich rekonstrukce bytového jádra spotřebuje poměrně dost. Tedy pokud vše vezmete skutečně z gruntu, a nebudete pouze lehce upravovat. Na druhou stranu takto investované peníze vám pomohou v tom, že váš byt bude na dlouhou dobu zvelebený. A navíc se investovaná částka promítne i do toho, že právě váš byt může mít vyšší prodejní hodnotu, než byty ještě se starým jádrem. Totéž samozřejmě platí i o domech jako takových.

  Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: Michal Marcol).