• Údržba ohřívače – jeho vypuštění a vyčištění

  6.12.2013 | autor: redakce | sekce: Energie

  Všechny ohřívače vody jsou pouze pomocníci, kteří pracují na určitém principu, a je tak nezbytně nutné o ně pečovat. Nutno však dodat, že dnes již existují takový tipy, kde to téměř není potřeba. Přesto se vám mohou hodit informace o tom, jak se do samotného ohřívače vody podívat, a jak se vypořádat s jeho čištěním. Každý elektrický ohřívač vody je samozřejmě nejprve nutné vypustit. Prvním krokem je tedy odpojení od elektrické energie, vypnutí všech topných těles, a následně zavření přívodu vody. Poté můžeme pokračovat.

  Následně není nic jednoduššího, než pustit naplno kohoutek teplé vody, a tím náš bojler vypustíme. Kromě toho má mnoho ohřívačů i vlastní vypouštěcí ventil, pod který nezapomeneme umístit dostatečně velkou nádobu. Při otevření by měl být v poloze písmene „T“. V případě potřeby se dá zásobníkový ohřívač vody vypustit i pomocí pojistného ventilu, tedy konkrétně takzvaného odlehčovacího ventilu. Jakmile je vše vypuštěno, je nutné všechny ventily i kohoutky opět uzavřít, a můžeme samotný ohřívač, tedy hlavně jeho zásobní nádobu otevřít.

  Určitě se nelekejte toho, pokud bude na stěnách vrstva vodního kamene. Ten zkrátka voda tvoří, a tak je sním nutné počítat. Jeho odstranění by mělo jít buď silnějším proudem vody, hadříkem, nebo i mechanicky. Rozhodně však buďte i při mechanickém odstraňování šetrní, abyste ohřívač, tedy jeho vnitřní část nijak nepoškodili. Častým důvodem pro vypouštění a servisní práce je třeba výměna těsnění pod přírubou, což se doporučuje zhruba jednou za dva roky. Stejně tak se v podobných intervalech lidé uchylují k výměně hořčíkové anody. To samozřejmě doporučuje i sám výrobce. Jakmile je vše hotovo, ujistěte se, že jsou všechny ventily uzavřeny, a můžete zapnout přívod vody, a své ohřívače vody elektrické opět naplnit a tak samozřejmě začít znovu používat.

  Nabídka nových průtokových ohřívačů zde.

  Rate this post