• lednička

  Různé druhy potravin mají v ledničce své pevné místo

  11.11.2019 | autor: redakce | sekce: Ostatní

  Stává se vám běžně, že po otevření lednice se před vašima očima objeví neuspořádaný chaos a vy marně pátráte po potravinách, o kterých bezpečně víte, že jste si je do ní před pár dny uložili? V takovém případě je nejvyšší čas říci nepořádku jednou provždy dost a dát uspořádání potravin v lednici pevný řád!

  Na dno lednice patří potraviny, které se rychle kazí

  Do zásuvek na dně lednice se doporučuje uskladnit ovoce a zeleninu. Před uložením není třeba tyto potraviny omývat, lepší je tak učinit až krátce před podáváním. Do nejnižších polic pak patří potraviny, které se velmi rychle kazí. Jedná se o syrové maso, ryby i drůbež. Je současně třeba zabránit styku s jinými výrobky, aby nedošlo ke kontaminaci. Do police nad masem se doporučuje dát upravené masné výrobky typu šunky nebo klobás.

  lednička

  mohamed_hassan / Pixabay

  Mléčné a masné produkty je vhodné uskladnit uprostřed

  O polici výše než masné produkty patří sýr a mléčné výrobky, nevyjímaje jogurty. Jestliže někdo nedisponuje lednicí, která by měla dostatečné množství polic, nic se nestane, když mléčné výrobky umístí společně s masnými do jedné. Vyvarovat se je ale třeba toho, aby se vzájemně dotýkaly, protože by to mohlo zapříčinit rychlé zkažení.

  Nezapomínejte na dveře lednice!

  Vrchní police je určena pro umístění hotových jídel, která by měla před uložením vychladnout na kuchyňské lince. Dveře lednice jsou potom využitelné pro uskladnění dalších potravin. Dolů se doporučuje umístit mléko, minerálky a džusy, výše do dveří se dávají otevřené džusy a marmelády. Odborníci doporučují uskladnit do dveří i máslo s margarínem a vajíčka, jež by měla být v obalu na vejce špičkou dolů.

  Pokud se budete držet zmiňovaných pravidel, přestanete se nejen cítit při otevírání lednice jako Jeníček a Mařenka v pustém lese, ale předejdete i tomu, aby se potraviny zbytečně zkazily, protože je přehlédnete.

  4/5 - (1 vote)