• Ať žijí tapety

  26.12.2016 | autor: redakce | sekce: Doplňky, Inzerce

  Tapetám třikrát sláva, je úžasné, kolik skvělých vynálezů mají na svědomí Číňané. Tapety se začaly používat již více než před dvěma tisíci lety právě zde. Dlouho byly pouze papírové, později se začalo experimentovat s látkovými, až se vyvinuly do dnešní podoby. Dnes jsme hrdí, že se vyrábí velké množství druhů a samozřejmě také designových provedení a struktur tapet.

  Vyberte si tapetu podle vašeho gusta

  Nejoblíbenějšími jsou určitě vliesové tapety. Na rozdíl od papírových jejich základ tvoří buničina a textilní vlákna, která dýchají společně s místností a tvoří také tepelný a zvukový izolant. Velkou výhodou je také dlouhá životnost vliesových tapet díky zvýšené odolnosti vůči opotřebení a otěru. Vliesové tapety můžete mít s opakujícím se vzorem, který je vhodný i pro větší plochy, nebo jsou vám k dispozici vliesové fototapety, jejichž vzor tvoří přírodní motivy, městská zátiší nebo třeba automobily či zvířata. Vybírat můžete zkrátka z nepřeberného množství nejrůznějších motivů.

  PR_Tapeta-dekorace161102

  Velmi populární jsou fototapety zejména v obývacích pokojích, ale často se používají také v pracovnách či studentských pokojích. Pokud potřebujete oživit nebo zútulnit dětský pokoj, jsou vám k dispozici 3D tapety s různými dětskými motivy, vaše děti si tak budou připadat jako v pohádce. Ale samozřejmě i do ostatních místností se tapety hodí, třeba do jídelny můžete použít tapetu s motivem kávových specialit, kamenného obložení nebo různé jiné motivy.

  Tapety i do kuchyně

  Dokonce i do kuchyně můžete použít tapety, jde především o vinylové tapety, které se hodí na zeď za pracovní desku a dále jsou vám k dispozici speciální tapety určené k renovaci chladniček či mrazáků. Málo prostorné chodby či zádveří si zase zaslouží prosvětlit, sem se hodí světlé tapety s opakujícím se vzorem nebo fototapeta s dekorem dveří či okna otevřených do zeleně, které vytváří dojem mnohem většího prostoru.

  Rate this post