• Jak na ohraničení vaší zahrady? Živým plotem

  27.8.2014 | autor: redakce | sekce: Zahrada

  Každý, kdo vlastní nejenom dům, ale také zahradu má samozřejmě zájem na tom, aby náležitě ohraničil svůj pozemek. A to nejenom před cizími hosty, ale třeba i před sousedy, nebo před jejich zvířaty, která na pozemku chová. V tomto ohledu je možné zvolit jak standardní plotové systémy, tak se nabízí také živý plot. Ten je oblíbenou alternativou, která navíc dodá k vašemu domu i kousek příjemné přírody, která navíc dokonale vypadá.

  Možností existuje celá řada

  Pokud o živém plotě mluvíme, rozhodně není nutné uvírat se směrem pouze jedné rostliny, nebo keře. Možností, jaké mají podobných vlastností, je hned několik. Oblíbenou možností je třeba thuja, trojpuk, nebo kdoulovec. Vyhledávaný je ale také dřín, cypřiše, nebo tis. Vše záleží hlavně na vašich preferencích a také na tom, jak má výt živý plot vysoký, jak má být hustý, a zda například chcete, aby vám v období léta také kvetl. To vše jsou aspekty, které jednotlivé živé ploty samozřejmě mají, ale vždy záleží na konkrétním typu, jaký si vyberete.

  živý plot

  Nezapomínejte na pravidelnou údržbu

  Co je s daným živým plotem poté jasně spjato, to je nutnost péče o něj vše začíná již samotným jeho vysazením, a poté samozřejmou péčí, jako je jeho zalévání. Co však živé ploty také velmi potřebují, to je i péče v podobě pravidelného stříhání. Zapomenout již můžete na nůžky, ale vše se vám může pomoci pomocí křovinořezů, které jsou právě na tyto možnosti přímo určené. Díky nim tak bude i váš živý plot vypadat naprosto dokonale, a to s rovnou horní plochou, a pravidelnými stěnami. Jedině tak má daný živý plot skutečně smysl.

  Zvelebí i vaši zahradu

  Co je ale u živých plotů také samozřejmostí, to je i jejich estetický efekt. Dokonale totiž zvelebí prostor u vašeho domu, nebo na vaší zahradě. Tedy pokud je živý plot řádně opečováván. Navíc bylo zmíněno, že některé typy dokážou vyrůst i do několikametrové výšky. Díky tomu si tak budete moci dopřát také dostatek skutečného soukromí. Není však výjimkou ani to, že kromě této funkce mají živé ploty také velmi dobré izolační vlastnosti z hlediska zvuku. A tak si můžete užívat třeba zahradního grilování s vašimi přáteli, a to aniž byste rušili sousedy vedle. A stejně tak nebudou rušit ani oni

  vás. Zvažte vhodné oddělení živého plotu od trávníku pomocí dobře vybraných zahradních obrubníků.

  Dokonalá volba i ve veřejných prostorách

  O tom, že je živý plot skutečně maximálně oblíbený, jasně svědčí i fakt, že se nepoužívá pouze v soukromých objektech, ale je součástí mnoha veřejných nebo zámeckých zahrad, parků, nebo třeba relaxačních míst. To vše je dáno nejenom jeho vzhledem, ale také jeho celkovou nenáročností na samotnou péči, pokud tedy pomineme ono nutné stříhání, a to ideálně dvakrát do roka. Pokud se tedy i vy rozhodujete, je tato možnost zaručeně dobrou volbou, se kterou chybu neuděláte.

  Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: artur84).

  Rate this post