• Praktické tipy na zateplení domu

  27.4.2017 | autor: TomasL | sekce: Byt a dům, Inzerce

  Pravděpodobně každý majitel nemovitosti chce docílit co nejnižších provozních nákladů daného objektu. K tomu se lze samozřejmě dopracovat mnohými způsoby. Jednou z možností je bezpochyby cena energií. Pakliže budete platit méně za plyn a elektřinu, ušetříte. Tuto úsporu však můžete povznést na daleko vyšší úroveň tím, že si zateplíte dům.

  V následujících řádcích vás seznámíme s několika praktickými kroky, které vedou ke snížení výdajů za provoz domácnosti.

  Co všechno zateplit?

  Pakliže vám to finance dovolí, pusťte se do kompletního zateplení objektu, díky čemuž lze docílit ponížení nákladů na vytápění až o 80 %. Začít byste měli určitě stěnami, skrze něž uniká pravděpodobně největší množství tepelné energie. V souvislosti s tím nezapomeňte ani na výměnu oken, balkonových dveří a vstupních dveří. Dnes jsou možnosti na trhu vskutku bohaté.

  Dále pokračujte směrem vzhůru, tedy ke stropním izolacím. Vlastníte-li patronovou nemovitost obývanou v nadzemním podloží, neopomeňte ani na zateplení střechy. I tam můžete použít vhodný izolační materiál.

  Myslete také na stav plynového kotle

  Zateplení domu souvisí i s pár vnitřními úkony promítajícími se do celkové úspory. Na mysli máme především činnosti spjaté s kotlem a vůbec samotnou topnou soustavou.

  • Udržujte stav plynového kotle v té nejlepší kondici tak, aby topil efektivně
  • Až 8 % nákladů budete schopni ušetřit, pakliže si k radiátorům dokoupíte termostatické hlavice

  Levnější plyn je cestou k úspoře

  V okamžiku, kdy provedete ať už úplné či částečné zateplení domu, přichází na přetřes doladění detailů například ve formě levnějšího dodavatele plynu. Ano i tou cestou lze značně ušetřit, přitom nejde o nic náročného. Levnější plyn může získat v podstatě každý, kdo využije novodobých srovnávacích projektů na internetu. Ty vám na základě několika vstupních údajů sdělí, u koho aktuálně ušetříte nejvíce peněz.

  Výhodný prezentovaný výsledek můžete navíc obratem objednat, a to skrze praktickou online žádost. Všechny potřebné náležitosti související se změnou dodavatele, za vás provede nová společnost.

  Neotálejte a pusťte se do výše uvedených procesů. Čím dříve, tím lépe. Je zřejmé, že zateplení domu představuje jistou investici, ta však může mít při dodržení výše uvedených rad a doporučení poměrně rychlou návratnost. Snižte své náklady na plyn v té nejvyšší možné míře.

  Praktické tipy na zateplení domu
  Ohodnoťte článek

Publikování nebo další šíření obsahu webu ModerníByt.eu je bez souhlasu redakce zakázáno.