• Ochrana majetku kamerovým systémem nebo fotopastí?

  15.3.2017 | autor: TomasL | sekce: Inzerce, Ostatní

  Pokud bydlíte v domě, nebo vlastníte chalupu, kam jezdíte třeba jen občas na víkend určitě jste někdy řešili jak ochránit svůj majetek před zloději. Možností je mnoho, ale ne vždy jdou použít, nebo si jej člověk může dovolit finančně. Existuje však relativně levná možnost jak svůj majetek chránit a přitom k tomu není potřeba zvláštních dovedností – fotopast.

  Fotopast nejen na zvěř

  Možná si myslíte, že fotopast se používá pouze pro sledování zvířat v přírodě, ale není tomu tak, fotopast má širokou škálu využití, a jednou z nich je právě ochrana majetku.

  Použití fotopasti místo klasických kamerových systémů má mnoho výhod a není tou nejdůležitější pouze cena. Nejlepší bude si pěkně v šesti bodech říct jaké nevýhody kamerové systémy mají.

  1.      Kamery jsou vidět

  Kamery v noci nepatrně svítí a případný zloděj hned vidí, že jej něco snímá.

  2.      Instalace a kabeláž

  Kamerový systém vyžaduje propojení všech kamer kabely, aby mohlo dojít k napájení a nahrávání, tudíž je potřeba vrtání děr do zdí a celkově je kamerový systém finančně náročnější na instalaci.

  3.      Napájení

  Každý kamerový systém je třeba připojit ze zásuvky 220V! Pro pachatele je to nejjednodušší shodit jistič! Na případný záložní zdroj poběží kamery jen pár minut!

  4.      Trvalé umístění

  Kamerový systém po instalaci není mobilní a tudíž většinou nejde s kamerami hýbat dle potřeby.

  5.      Složité nastavení

  Ke kamerovému systému je potřeba připojit monitor pro nahrávání a také k prohlížení záznamu, navíc bez monitoru nejde systém nastavit. Instalace je složitá a vyžaduje určité dovednosti.

  6.      Cena

  Samotný kamerový systém je drahý, navíc je potřeba připočítat i práci s rozmístěním, instalací a provozem kamerového systému.

  V čem je fotopast lepší

  Pokud porovnáme kamerový systém s fotopastí, a budeme vycházet s bodů výše, tak fotopasti mají hned několik výhod.

  • V noci fotopast snímá pro lidské oko zcela neviditelně.
  • Nejsou potřeba žádné kabely pro připojení
  • Jednoduchá instalace, kterou zvládne každý
  • Nastavení přímo na fotopasti
  • Provoz i několik měsíců na baterie
  • Nižší pořizovací i provozní cena
  • Můžete fotopast a její umístění kdykoli měnit

  Pokud se tedy budete rozhodovat jestli pořídit kamerový systém, nebo fotopast tak myslím, že není pochyb, že fotopast má oproti kamerovým systémům mnoho výhod. Pokud Vás zajímají další otázky na fotopast, nebo chcete vidět jak vypadají snímky pořízené fotopasti ve dne a v noci na našich stránkách naleznete všechny potřebné informace.

  Ochrana majetku kamerovým systémem nebo fotopastí?
  Ohodnoťte článek

Publikování nebo další šíření obsahu webu ModerníByt.eu je bez souhlasu redakce zakázáno.